Sony: najtańsza nagrywarka Blu-ray na rynku

BWU-100A to oznaczenie pierwszej w ofercie firmy Sony nagrywarki Blu-ray. Urządzenie przeznaczone jest do montażu w komputerach PC i wyróżnia się spośród innych dostępnych na rynku napędów... najniższą ceną!

Nowa nagrywarka Blu-ray BWU-100A, która przeznaczona jest do montażu w standardowej kieszeni (5,25-cala) komputera PC wyposażona została w interfejs IDE (ATA/ATAPI). Obsługuje zarówno płyty jedno- jak i dwuwarstwowe o maksymalnej pojemności 50 GB. Według producenta, zapis danych na płycie 25 GB trwa ok. 50 minut. Urządzenie potrafi wypalać nośniki z następującymi prędkościami: BD-R 2X, BD-RE 2X, DVD-R 8X, DVD-R DL 4X, DVD-RW 6X, DVD+R 8X, DVD+RW 8X, DVD-RAM 5x, CD-R 24X i CD-RW 16X. Odczyt natomiast przedstawia się następująco: 2x dla Blu-ray, 8x dla DVD i 32x dla CD-R.

Sony: najtańsza nagrywarka Blu-ray na rynku

"Niebieski" napęd Sony - BWU-100A

Kupując nowy napęd otrzymamy również pakiet oprogramowania: Cyberlink PowerProducer BD/DVD Authoring, PowerDirector Editing, Power2Go Data Burning, InstantBurn Packet Writing, PowerBackup Backup i PowerDVD Player.

Wszystkie opisane parametry nie są jednak niczym zaskakującym. Interesująca jest natomiast cena napędu Sony BWU-100A, który jest najtańszym tego typu urządzeniem na rynku. Panasonic, Pioneer, BenQ i LG wyceniły swoje urządzenia odpowiednio na 900 USD (LF-MB121JD), 1000 USD (BRD-101A) i ponad tysiąc USD (BW1000 i GBW-H10N), natomiast nową nagrywarkę Sony będzie można kupić w systemie przedsprzedaży za 750 USD. Do rąk klientów powinna trafić już w przyszłym miesiącu.