Sony: nowe kamery HD

Już w czerwcu do sprzedaży trafią cyfrowe kamery HD z serii HDR-SR - poinformował europejski oddział Sony. Miesiąc później będziemy mieli możliwość kupienia modelu CX6EK, który - jak twierdzi producent - jest najmniejszym i najlżejszym na świecie urządzeniem umożliwiającym nagrywanie filmów w jakości HD.

W skład nowej serii HDR-SR wchodzą trzy modele - SR8E, SR7E i SR5E. Pierwszy to najwydajniejsza propozycja dysponująca dyskiem twardym o pojemności 100 GB, który powinien wystarczyć na nagranie do 38 godzin materiału HD (tryb LP - 5 Mb/s). Pozostała dwójka oferuje odpowiednio 60 GB (22 godziny) i 40 GB (15 godzin) przestrzeni dyskowej. Wszystkie wspierają format AVCHD (1080i), umożliwiają nagrywanie dźwięku przestrzennego (technologia Dolby Digital 5.1 Creator), korzystają z sensora ClearVid CMOS i procesora Enhanced Imaging Processor oraz umożliwiają nagrywanie w słabych warunkach oświetleniowych (dwa luksy).

Sony: nowe kamery HD

Sony HDR-SRE

Oczywiście urządzenia umożliwiają też robienie zdjęć, których maksymalna rozdzielczość wynosi 6,1 (SR7E/8E) i 4 megapikseli (SR5E). Co ważne, w trybie Dual Rec mamy możliwość ich rejestracji podczas kręcenia filmu. Rozdzielczość spada jednak wtedy odpowiednio do 4,6 i 2 milionów pikseli.

Sony: nowe kamery HD

Sony HDR-SR7E