Sony: nowe napędy DVD

W ofercie Sony pojawiły się trzy nowe nagrywarki DVD - modele DRU-840A, DRX-840U i DRX-S70U. Pierwsze dwa umożliwiają wypalanie krążków DVD z prędkością 20x, natomiast ostatni - z prędkością 8x.

Model DRU-840A to urządzenie przeznaczone do montażu w obudowie komputera, komunikujące się z nim za pomocą interfejsu ATAPI (EIDE). DRX-840U to, w przeciwieństwie do poprzednika, nagrywarka zewnętrzna, którą możemy podłączyć do "peceta" za pomocą interfejsu USB 2.0. Obie nowości oferowane są wraz z oprogramowaniem Nero 7 Express.

Sony: nowe napędy DVD

Sony DRU-840A

Prędkości zapisu urządzeń z serii 840 są następujące:

- maksymalnie 20x dla DVD+/-R

- maksymalnie 12x dla DVD+/-R DL

- maksymalnie 12x dla DVD+RW

- maksymalnie 6x dla DVD-RW

- maksymalnie 12x dla DVD-RAM

- maksymalnie 48x dla CD-R

- maksymalnie 32x dla CD-RW

Sony: nowe napędy DVD

Sony DRX-840U

Ostatnia z propozycji to również urządzenie zewnętrzne, które powinno zainteresować (ze względu na swoją małą wagę oraz niewielkie wymiary) szczególnie użytkowników komputerów przenośnych. Nagrywarka potrafi wypalać płyty z następującymi maksymalnymi prędkościami: 8x dla DVD+/-R, 4x DVD+/-R DL, 8x dla DVD+RW, 5x dla DVD-RAM, 6x dla DVD-RW i 24x dla CD-R/RW.

Sony: nowe napędy DVD

Sony DRX-S70U

Nowości przeznaczone do pracy na zewnątrz komputera trafią do sprzedaży w przyszłym miesiącu w cenie 110 USD (DRX-840U) i 130 USD (DRX-S70U). Z kolei napęd wewnętrzny powinien już być dostępny w sklepach. Trzeba za niego zapłacić 70 USD.

Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: