Sony: nowe odtwarzacze Blu-ray

Firma Sony świętuje zwycięstwo w "wojnie formatów". W związku z tym przedstawiła właśnie dwa nowe odtwarzacze Blu-ray o oznaczeniach BDP-S350 i BDP-S550, które są zgodne ze standardem BD w wersji 2.0.

BDP-S350 i BDP-S550 pozwalają na wyświetlenie obrazu w rozdzielczości 1080p i odczyt płyt AVCHD. Wspierają System 24p True Cinema (umożliwia oglądanie filmów z prędkością 24 klatek na sekundę, czyli z prędkością, z jaką miały one być odtwarzane na dużym ekranie) oraz następujące formaty: BD-R/RE (BDMV i BDAV), DVD+R/+RW, DVD-R/-RW, CD, CD-R/RW (CD-DA format) i JPEG na DVD/CD.

Sony: nowe odtwarzacze Blu-ray

Nowe odtwarzacze Sony

Wyposażono je w możliwość skalowania nagrań z płyt DVD do formatu 1080p oraz obsługę technologii BonysView (Picture-in-Picture) i BD-Live. Urządzenia dysponują portem umożliwiającym podłączenie przenośnej pamięci USB, natomiast model BDP-S550 może się dodatkowo pochwalić wewnętrzną pamięcią o pojemności 1 GB oraz analogowym wyjściem audio 7.1. Warto też wspomnieć o obsłudze standardów Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus, DTS-HD High Resolution Audio i Master Audio.

BDP-S350 trafi do sprzedaży w lecie w cenie 400 USD, natomiast model BDP-S550 pojawi się na półkach sklepowych jesienią - jego przewidywana cena to 500 USD.