Sony: nowy PSX już od lipca

Już od lipca dostępna ma być na rynku kolejna wersja PSX'a, czyli produktu firmy Sony, będącego połączeniem konsoli do gier Playstation 2 z cyfrowym magnetowidem wideo. Wraz z zaistnieniem tego produktu firma zamierza wycofać się z produkcji poprzednich modeli.

W sprzedaży znajdą się dwa modele: DESR-5100 i DESR-7100, które tak jak ich poprzednicy (DESR-5000 i DESR- 7000) zawierać będą dyski twarde o pojemnościach odpowiednio 160 oraz 250 GB. Zmianie i poprawie uległ interfejs graficzny użytkownika, który dodatkowo oferować ma możliwość dodawania menu do zawartości kopiowanych z PSX'a na płyty DVD-R, DVD-RW lub DVD+RW. Poza tradycyjnym tunerem telewizyjnym, Sony zdecydowało się również na umieszczenie w PSX tunera telewizji satelitarnej. Przy okazji poszerzono również ilość trybów zapisu wideo.

Nowy PSX sprzedawany będzie w tradycyjnej, biało-szarej obudowie. Przewidziano jednak specjalną, limitowaną edycję modelu 5100 ze srebrnym wykończeniem. W pierwszej kolejności (już od lipca) modele DESR-5100 oraz DESR-7100 będą mogli przetestować Japończycy. PSX w wersji z dyskiem 160 GB będzie tam kosztował 676 USD, natomiast za edycję o większej przestrzeni dyskowej (250 GB) przyjdzie im zapłacić 868 USD. Według zapowiedzi Sony, nowy PSX w Europie pojawić ma się do końca roku.

Więcej informacji: http://www.playstation.com


Zobacz również