Sony o obniżce cen w Wielkiej Brytanii

Jest to już kolejny epizod z serii 'Sony obniża ceny Playstation 3'. Tym razem, europejski przedstawiciel japońskiego giganta - David Reeves - wytłumaczył nam czemu nie doszło do obniżki cen w Wielkiej Brytanii. Stamtąd, jak wiadomo, do reszty europy już nie tak daleka droga.

W ostatnio udzielonym wywiadzie David Reeves stwierdził, poniekąd słusznie, że lipiec nie jest miesiącem w którym rynek komputerowy kwitnie. Zryw w tym okresie, może nastąpić jedynie wtedy, gdy pojawi się jakiś naprawdę wartościowy tytuł. Co za tym idzie, Sony nie zdecydowało się na obniżkę cen, aby nie irytować swoich fanów, którzy teraz i tak najprawdopodobniej nie skorzystaliby z tej promocji.

Zdaniem przedstawiciela firmy, sprzedaż Playstation 3 nie idzie aż tak bardzo źle, jak mogłoby się wydawać. Co prawda nie osiąga poziomu podobnego do Nintendo czy DS, jednak w porównaniu z ilością sprzedanych konsol Playstation 2 w podobnym okresie czasu, nie wygląda to już tak bardzo źle. Reeves dodał, że na niektórych rynkach regionalnych sprzedaż Playstation 3 idzie nawet całkiem dobrze.

Oprócz usprawiedliwień pojawiły się również obietnice. Ponoć fani najnowszej konsoli Sony w najbliższych osiemnastu miesiącach mają doświadczyć rzeczy niespotykanych. Podobno, na konsole ukaże się tak ogromna dawka pierwszorzędnych hitów, jakiej większość z nas nie jest w stanie sobie wyobrazić.

Nie pierwsza to już tego typu obietnica, zapewne nie ostatnia. Nam pozostaje jedynie obserwować. Poczekamy, zobaczymy...