Sony obniża cenę PlayStation 3 i zapowiada wersję 80GB

Ostatni tydzień na rynku konsol był naprawdę gorący. W sieci pojawiły się plotki, że Sony wreszcie obniży cenę swojej superkonsoli. Choć doniesienia zostały natychmiast zdementowane przez prezesa Sony, to ostatecznie okazały się prawdziwe. Wiadomo już, że PlayStation 3 w wersji z dyskiem 60GB potanieje. Na rynek trafi również nowa, jeszcze bogatsza wersja platformy - monstrum z dyskiem 80GB.

Sony przygotowało dla graczy prawdziwą niespodziankę. Od dziś, w Ameryce Północnej, za PlayStation 3 (60GB) płaci się jedynie 499 dolarów, czyli aż o 100 dolarów mniej niż dotychczas.

To jednak nie koniec nowości. Sony zapowiedziało, że w planach firmy znajduje się wersja PlayStation 3 z dyskiem 80GB. Jej premiera zaplanowana została na sierpień bieżącego roku. Cena zamknie się w przedziale między 599 a 659 dolarów ("stara" cena modelu z dyskiem 60GB).

Przedstawiciele firmy zapowiadają, że dodatkowe miejsce na dysku jest doskonałym rozwiązaniem dla miłośników oraz osób, które chcą wykorzystać konsolę do pobierania filmów i gier. Co ciekawe, ogłoszono, że do każdego pakietu PS3 80GB dołączona zostanie gra MotorStorm.

Niesamowicie wygórowana cena PlayStation 3 była krytykowana przez wszystkich od momentu premiery konsoli. Ostatnio coraz częściej pojawiały się opinie o "całkowitej porażce" na rynku. Widocznie myśl ta dotarła wreszcie również do właścicieli Sony.