Sony obniża cenę swojej konsoli o 25%

Sony zapowiedziało, że już w środę obniży cenę konsoli PlayStation 2 o 25%. Wiadomo jednocześnie, że promocja obejmie zarówno Amerykę Północną, jak i Europę.

Konsola PlayStation 2, która lada dzień będzie obchodzić swoje 10 urodziny odkąd trafiła do kanałów sprzedażowych, ma w nowej cenie kosztować jedynie około 100 euro w Europie i 100 dolarów w Stanach Zjednoczonych. Nowe urządzenie dotychczas sprzedawane było po cenie 130 euro w Europie i 130 dolarów w USA.

PlayStation 2 trafiło na półki sklepowe w Japonii dokładnie 4 marca 2000 roku. W listopadzie konsola zawitała do Europy oraz Ameryki Północnej. Od tego czasu Sony sprzedało łącznie 136 milionów egzemplarzy urządzenia.

Pomimo hucznej premiery PlayStation 3 starszy model nie stracił na popularności czy uznaniu wśród graczy. Głównymi zaletami konsoli pozostawały przede wszystkim bardzo niska cena oraz rozbudowany katalog gier. Producenci nie przestali również tworzyć nowych przeznaczonych jedynie na tę konsolę. Bardzo możliwe, że Sony chce utrzymać ten trend.

W okresie od kwietnia do grudnia 2008 Sony sprzedało 6,5 milionów egzemplarzy PlayStation 2. Jednocześnie szacuje się, że w tym samym przedziale czasowym do rąk klientów trafiło 72,1 milionów gier i oprogramowania.

Jednocześnie Sony poinformowało, że w żadnym wypadku nie planuje w najbliższym czasie obniżenia ceni konsoli Playstation 3.