Sony ogranicza prędkość pobierania z PlayStation Store w Europie

Japończycy przeciwdziałają przeciążeniu sieci. Gry z PlayStation Store pobierzemy wolniej, niż dotychczas.

W związku z wybuchem pandemii koronawirusa świat boryka się ze szczytowym poziomem wykorzystania sieci komputerowych. Aby zapobiec awariom i globalnym usterkom firmy technologiczne oraz właściciele popularnych serwisów internetowych decydują się ograniczać przepustowość sieci. Działania te mają zapewnić dostęp do internetu każdej zainteresowanej osobie.

Sony ogranicza prędkość pobierania z PlayStation Store w Europie

Źródło: pcworld.com

Jako pierwsze ograniczenia w przepustowości przesyłania danych wprowadziły serwisy streamingowe takie, jak Netflix, Amazon Prime Video czy Apple TV+, które biją obecnie rekordy popularności. Od pewnego czasu przez miesiąc europejscy użytkownicy obejrzą filmy w rozdzielczości HD zamiast 4K.

Teraz do walki z przeciążeniami dołącza Sony. Japończycy ograniczają prędkość pobierania gier sprzedawanych w oficjlanym sklepie PlayStation Store. Firma zdecydowała się na sztuczne obniżenie przepustowości sieci, aby zapobiec przeciążeniom w Europie. Wszystko z powodu akcji #stayathome, która zachęca europejczyków do pozostania w domu i pracy zdalnej.

Sony poinformowało, że ograniczy prędkość pobierania z PlayStation Store dla obywateli z Unii Europejskiej. Przedsiębiorstwo dodaje, że wprowadzone ograniczenia nie wpłyną na jakość rozgrywki w trybie wieloosobowym.

Dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment Jim Ryan przekazał w oświadczeniu prasowym, że:

Uważamy, że ważne jest, aby zrobić to, co do nas należy w celu rozwiązania problemów związanych ze stabilnością Internetu, ponieważ bezprecedensowa liczba ludzi praktykuje dystans społeczny i staje się coraz bardziej zależna od dostępu do Internetu.

Gracze mogą doświadczać nieco wolniejszego lub opóźnionego pobierania gier, ale nadal będą cieszyć się solidną rozgrywką.

W chwili obecnej nie wiadomo czy inne firmy z branży gier wideo takie, jak Steam zdecydują się na wprowadzenie podobnych ograniczeń.

Sprawdź, ile kosztuje PlayStation 4 Pro.

Źródło: techspot.com