Sony: osiem nowych nagrywarek DVD z HDD

Firma Sony zaprezentowała aż osiem nowych stacjonarnych nagrywarek DVD. Flagowy model o oznaczeniu RDR-HXD1090 wyposażono między innymi w dysk twardy o pojemności 500 GB, który może pomieścić do 1420 godzin filmu.

Nowe modele noszą oznaczenia RDR-HX680, RDR-HX780, RDR-HX980, RDR-HX1080, RDR-HXD790, RDR-HXD890, RDR-HXD990 i RDR-HXD1090. Pierwsze cztery dysponują wbudowanymi tunerami analogowymi, natomiast pozostałe oferują dodatkowo tunery umożliwiające odbiór programów nadawanych w standardzie cyfrowej naziemnej telewizji DVB-T.

Sony: osiem nowych nagrywarek DVD z HDD

Sony RDR-HX1080

Flagowy model - RDR-HXD1090 - dysponuje dyskiem twardym o pojemności 500 GB, który - jak deklaruje producent - powinien wystarczyć na nagranie do 1420 godzin filmu (73 godziny w trybie HQ+). Wszystkie urządzenia wyposażono w wyjścia HDMI (interpolacja do formatu 1080p) oraz funkcję BRAVIA Theatre Sync (automatyczne sterowanie elementami zestawu po naciśnięciu przycisku). Ponadto sprzęt pozwala na podłączenie kamery z twardym dyskiem i nagrywania materiału na HDD w różnych trybach oraz zestaw następujących funkcji:

- Time-shifting - przesunięcie w czasie

- x-Pict Story - ulepszona funkcja pokazu slajdów z większą liczbą efektów przejścia i trybem "ramki na zdjęcia" w odpowiednim środowisku

- Music Jukebox - możliwość nagrania i odtwarzania do 999 ulubionych utworów

- Photo Album - możliwość wyświetlania, przetwarzania i przechowywania fotografii cyfrowych oraz ich nagrywania na płyty DVD.

Producent nie zapomniał też (nie dotyczy modelu RDR-HX680) o elektronicznym przewodniku po programach EPG (Electronic Program Guide) oraz portach USB do podłączenia drukarki zgodnej z PictBridge, aparatu cyfrowego lub pamięci USB.

Niestety ceny nagrywarek oraz daty rozpoczęcia ich sprzedaży nie zostały podane.

Strona producenta: Sony Europe