Sony otwiera studio tworzące gry na gogle Project Morpheus

Sony otwiera w Anglii nowe studio, które zajmie się pisaniem gier na gogle rozszerzonej rzeczywistości. Noszą one nazwę kodową Project Morpheus i będą akcesorium do konsoli PlayStation 4. Debiut tego gadżetu przewidziany został na 2015 rok.

Projekt Morfeusz (ang. Project Morpheus) to produkt który ma pojawić się w ofercie Sony już w przyszłym roku. To gadżet opracowany z myślą o posiadaczach konsol PlayStation 4, który jest konkurencją dla zakupionych przez Facebooka gogli rozszerzonej rzeczywistości Oculus Rift.

Gogle Project Morpheus zostały zaprezentowane w marcu na Game Developer Conference w San Francisco, ale Sony cały czas nad nimi pracuje. W obecnej wersji prototypy wyposażone są w 5,7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli. Ekran wykonany w technologii OLED, zapewnia 100-stopniowe pole widzenia i wyświetla obraz w 120 klatkach na sekundę.

Gogle wirtualnej rzeczywistości od Sony noszą nazwę kodową Project Morpheus

Gogle wirtualnej rzeczywistości od Sony noszą nazwę kodową Project Morpheus

Project Morpheus to akcesorium do konsoli PlayStation 4 i stworzone zostało z myślą o graczach. Sony postanowiło stworzyć studio, które zajmie się produkcją gier z myślą o goglach rozszerzonej rzeczywistości. Studio będzie mieć swoją siedzibę w Anglii, a firma zaczęła już zamieszczać na swojej stronie internetowej oferty pracy dla designerów i deweloperów, którzy mogliby w nim pracować.

Sony potwierdza prace nad stworzeniem zespołu zajmującego się grami na gogle rozszerzonej rzeczywistości Project Morpheus, ale przedstawiciele firmy podkreślają, że to dopiero początek prac. Gogle zadebiutują dopiero w 2016 roku. Nie znamy dokładnej daty premiery i spodziewanych cen.

źródło: neogaf.com