Sony otwiera studio tworzące gry na gogle Project Morpheus

Sony otwiera w Anglii nowe studio, które zajmie się pisaniem gier na gogle rozszerzonej rzeczywistości. Noszą one nazwę kodową Project Morpheus i będą akcesorium do konsoli PlayStation 4. Debiut tego gadżetu przewidziany został na 2015 rok.

Projekt Morfeusz (ang. Project Morpheus) to produkt który ma pojawić się w ofercie Sony już w przyszłym roku. To gadżet opracowany z myślą o posiadaczach konsol PlayStation 4, który jest konkurencją dla zakupionych przez Facebooka gogli rozszerzonej rzeczywistości Oculus Rift.

Gogle Project Morpheus zostały zaprezentowane w marcu na Game Developer Conference w San Francisco, ale Sony cały czas nad nimi pracuje. W obecnej wersji prototypy wyposażone są w 5,7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli. Ekran wykonany w technologii OLED, zapewnia 100-stopniowe pole widzenia i wyświetla obraz w 120 klatkach na sekundę.

Zobacz również:

  • PS5 – gdzie kupić tanio konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 (31.03.2023)
Sony otwiera studio tworzące gry na gogle Project Morpheus

Gogle wirtualnej rzeczywistości od Sony noszą nazwę kodową Project Morpheus

Project Morpheus to akcesorium do konsoli PlayStation 4 i stworzone zostało z myślą o graczach. Sony postanowiło stworzyć studio, które zajmie się produkcją gier z myślą o goglach rozszerzonej rzeczywistości. Studio będzie mieć swoją siedzibę w Anglii, a firma zaczęła już zamieszczać na swojej stronie internetowej oferty pracy dla designerów i deweloperów, którzy mogliby w nim pracować.

Sony potwierdza prace nad stworzeniem zespołu zajmującego się grami na gogle rozszerzonej rzeczywistości Project Morpheus, ale przedstawiciele firmy podkreślają, że to dopiero początek prac. Gogle zadebiutują dopiero w 2016 roku. Nie znamy dokładnej daty premiery i spodziewanych cen.

źródło: neogaf.com