Sony: piractwo na PSP jest problemem

Jeden z szefów Sony przyznał, że doskonale zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa jakie niesie ze sobą rosnące nasilenie piractwa związanego PlayStation Portable. Jego firma właśnie przygotowuje plan walki z nielegalnym graniem.

Szed Sony Computer Entertainment Europe opowiedział o piractwie na PSP w wywiadzie dla MCV.com. David Reeves przyznał, że rosnąca popularność pirackich gier na konsolkę to w tej chwili problem globalny. Sony postanowiło zareagować i ruszyć na wojnę z nielegalnym procederem. Firma jeszcze nie sprecyzowała jednak sposobu, w jaki ograniczy piractwo związane z handheldem.

Paradoksalnie, sam Reeves przyznał niedawno, że nielegalny rynek w pewnym sensie pomagał jego firmie. Podczas ostatniej konferencji DevStation szef SCEE stwierdził: "Wiemy o piractwie i znamy sposoby działania osób z nim związanych. Czasem ich aktywność napędzała wzrost sprzedaży naszego sprzętu, jednak generalnie nie jesteśmy z tego procederu zadowoleni".

Z tego powodu Sony ma zamiar skuteczniej zabrać się za walkę z piractwem na PSP. Już za wkrótce firma ma podjąć pierwsze kroki w tej sprawie.