Sony planuje wypuszczenie swojego MMO

Można by rzec, że rynek gier typu MMO rośnie jak grzyby po deszczu. Teraz wydanie tytułu z tego gatunku ogłosiło Sony. Gra będzie bazować na komiksie Ramayan 3329 A.D wydawanego przez Virgin Comics.

Komiks ten ukazuje starożytną hinduską opowieść o Ramayanie. Czas akcji został jednak przeniesiony do dalekiej przyszłości XXXIV wieku. Wtedy to, w post-apokaliptycznym świecie, ludzie toczą ciężką walkę o życie z demonami.

Przedstawiciele Sony twierdzą, że komiks Ramayan 3392 A.D urzekł ich do tego stopnia, iż postanowili wykonać grę na jego bazie. Według nich stwarza on wielkie możliwości graficzne, a prezentowana historia idealnie nadaje się na grę typu Massive Multiplayer Online.

Ramayan ma trafić głównie na rynek indyjski. Sony uważa jednak, że w naszej przesiąkniętej tolkienowskim wyobrażeniem o fantasy kulturze, gra oparta o mity wschodnie zrobi furorę. Niestety nie dane nam będzie szybko się o tym przekonać. Producent zdradził bowiem, że gra ukaże się nie wcześniej niż w 2010 roku. Wiadomo jedynie, że będzie tworzona z myślą o PeCetach.