Sony poddaje się hakerom - "The Interview" odwołany

Sony ogłosiło w nocy ze środy na czwartek (czasu polskiego), że odwołuje premierę filmu "The Interview". Podyktowane jest to bezpieczeństwem widzów.

To decyzja ściśle związana z ogłoszeniem cyberwłamywaczy (podpisujących się jako GOP - Guardians of Peace), w którym hakerzy grożą atakiem na kina wyświetlające film. Jak do tej pory pokazano go tylko jeden raz - w zeszłym tygodniu, w Los Angeles. Była to uroczysta premiera, a od 25 grudnia produkcja ta miała trafić do kin na całym świecie. Jednak po wczorajszym oświadczeniu pierwsze zareagowały amerykańskie sieci kin, które odmówiły puszczania w swoich placówkach produkcji Sony. Firma wydała w związku z tym oficjalne oświadczenie, w którym przeczytać można: "Sony Pictures stało się ofiarą bezprecedensowego ataku, wymierzonego w naszą firmę, pracowników i klientów".

Sieci kin, które odmówiły wyświetlania filmu to Regal Entertainment Group, AMC Entertainment Holdings, Carmike Cinemas i Southern Theatres. Większość podaje za powód wspomniane zagrożenie atakami terrorystycznymi, do którego podeszło bardzo poważnie, ale niektóre sieci podały także drugi powód - kontrowersyjną fabułę komedii sensacyjnej. Aktorzy James Franco i Seth Rogen są w "The Interview" dziennikarzami udającymi się do Korei Północnej, aby przeprowadzić wywiad z Ukochanym Przywódcą Narodu Kim Dzong Unem, a następnie - na zlecenie tajnych służb USA - zabić go.

Jak już wiadomo, w kinach tego filmu nie zobaczymy, a Sony póki co nie wspomniało nic na temat tego, czy zostanie on wyświetlony w późniejszym terminie, trafi na DVD, do kablówek, czy też w ogóle zostanie wycofany z dystrybucji.