Sony pokaże PS Phone w lutym?

Z jeszcze niepotwierdzonych informacji wynika, że w grudniu Sony pokaże światu PS Phone - urządzenie będące połączeniem konsoli i telefonu komórkowego. Nie należy go oczywiście mylić z konsola przenośną PSP 2, której oficjalna zapowiedź także ma nadchodzić dużymi krokami.

O PS Phone, powołując się na stronę Nowereelse.fr, pisze serwis PocketGamer. Jego redakcja twierdzi, że wybrani przedstawiciele mediów otrzymali zaproszenie na imprezę Sony, która odbędzie się już dziewiątego grudnia tego roku. Na zaproszeniu pojawiają się cztery charakterystyczne symbole znane z kontrolerów do Playstation. Obok nich umieszczono zdjęcie telefonu komórkowego. Całość uzupełnia krótkie hasło: "Najbardziej wyczekiwane wydarzenie ostatnich dziesięciu lat".

Z innych nieoficjalnych doniesień wynika, że PS Phone posiadać będzie wyświetlacz bazujący na technologii Bravia, dorównujący jakością temu, który znamy z najnowszego iPhone’a. Redakcja Wall Street Journal twierdzi natomiast, że urządzenie działać będzie pod kontrolą systemu operacyjnego Android i sprzedawane będzie jako smartfon z linii Xperia. Za gry odpowiadać ma osobna aplikacja. Poszczególne tytuły kosztować mają tyle, co większość gier na telefony komórkowe - na pewno będą tańsze od produkcji znanych z PSP. Nabywcy telefonu za darmo otrzymywać mają pięć pozycji.

Zobacz również:

  • Najciekawsze nadchodzące smartfony 2022 roku [Kalendarium Premier; 04.07.2022]

Oficjalna premiera PlayStation Phone ma się odbyć w lutym przyszłego roku.