Sony poprawia nagrywarki

Koncern udostępnił uaktualnienie do nagrywarek DVD DRX-500UL i DRU-500A, usuwające problem z zapisywaniem danych na nośnikach kiepskiej jakości. Zdaniem przedstawicieli Sony, występuje on w ponad połowie sprzedanych do tej pory napędów.

Problem dotyczy obydwu nowych, wieloformatowych (obsługują standardy: DVD+R, DVD+RW, DVD-R, DVD-RW, CD-R i CD-RW) nagrywarek - zarówno zewnętrznej (DRX-500UL), jak i wewnętrznej (DRU-500A). Po umieszczeniu w napędzie nośnika DVD, nie spełniającego w pełni wymagań specyfikacji DVD+RW (tak tłumaczy to Sony), zwykle pojawia się komunikat, iż dysk ten jest uszkodzony i nagrywarka nie może zapisywać na nim danych. Z e-maili nadesłanych do Sony przez nabywców nowych nagrywarek wynika jednak, że inne bez problemu radzą sobie z takimi płytami.

Dlatego koncern udostępnił już uaktualnienie oprogramowania firmware'u nagrywarek, które ma usuwać problem. Firmware Upgrade 1.0d można pobierać ze strony internetowej Sony:

http://sony.storagesupport.com/dvdrw/drx500uldwn.htm

Przypomnijmy: to już drugie uaktualnienie do nowych nagrywarek Sony, o którym firma informuje w ostatnim czasie - kilka dni temu jej przedstawiciele zapowiedzieli rychłe udostępnienie poprawki do firmware'u, która zwiększy szybkość zapisywania krążków DVD przez DRX-500UL i DRU-500A z 2x do 4x.