Sony powiększa ofertę telewizorów o trzy nowe serie 4K HDR

Nowe telewizory 4K HDR firmy Sony stawiają na jakość obrazu i bogactwo funkcji smart. Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedziami nowych modeli.

Firma Sony ogłosiła dziś, że w 2019 r. wprowadzi na rynek trzy nowe serie telewizorów: XG83, XG80 i XG70. W każdej z nich znajdą się modele z ekranami różnej wielkości, dostosowane do różnorodnych rozmiarów i aranżacji wnętrz. Dzięki najnowszym technologiom obrazu i dźwięku firmy Sony, telewizory są propozycją dla każdego, kto chce oglądać obraz w rozdzielczości 4K HDR.

W serii XG83 wykorzystano procesor Sony 4K HDR X1 z technologiami Object-based HDR remaster i Super Bit Mapping HDR, których zadaniem jest zwiększanie głębi, wzbogacanie faktur i nadawanie obrazowi naturalnej kolorystyki. Ma to pomóc uzyskać dokładniejszy, wyjątkowo realistyczny obraz o większej maksymalnej jasności. We wszystkich seriach wykorzystano firmowy system przetwarzania obrazu Sony. Technologia 4K X-Reality PRO interpoluje i wyostrza obraz, nadając mu jakość zbliżoną do 4K i ujawniając dodatkowe detale sceny. Zadaniem technologii TRILUMINOS Display jest natomiast wierne zreprodukowanie każdego koloru we wszystkich jego odcieniach. Elegancki, atrakcyjny wygląd to z kolei zasługa ramki ekranu — wykonanej z aluminium (XG83) lub o wyglądzie szczotkowanego aluminium (XG80, XG70) — oraz stylowych podstaw pozwalających ukryć przewody.

Sony powiększa ofertę telewizorów o trzy nowe serie 4K HDR

XG83

Nabywcy serii XG83 i XG80 będą mogli korzystać z funkcjonalności smart platformy Sony Android TV, w tym serwisu Google Play i dostępnych w nim aplikacji YouTube, Netflix, Prime Video i innych. Aby telewizor — i cały dom — stały się jeszcze bardziej inteligentne, w modele z serii XG83 i XG80 wbudowany jest Asystent Google. Wystarczy więc wypowiedzieć do pilota odpowiednie polecenie, a Asystent Google pomoże w zaplanowaniu dnia, wyszuka treści lub włączy film, program telewizyjny itp.2 Telewizory z serii XG70 mają natomiast wbudowaną przeglądarkę internetową. Doskonale spisują się także przy oglądaniu seriali oraz filmów przesyłanych strumieniowo z popularnych serwisów. Dwa z nich, Netflix i YouTube3, można włączyć jednym naciśnięciem przycisku.

Sony powiększa ofertę telewizorów o trzy nowe serie 4K HDR

XG70

Dostępne wielkości ekranu:

  • XG83: 43", 49".
  • XG80: 43", 49", 55", 65", 75".
  • XG70: 43", 49", 55", 65".