Sony powiększa rodzinę Micro Vault

Sony Electronic powiększyło serię nośników pamięci flash Micro Vault USB, wprowadzając do sprzedaży 4 nowe urządzenia. Znajdziemy wśród nich m.in. zapowiadane już wcześniej urządzenie z modułem odczytującym linie papilarne i model zapisujący oraz odczytujący dane z kart Memory Stick.

O opracowaniu przez Sony nośnika Micro Vault USB (USM128C), zawierającego czytnik linii papilarnych informowaliśmy już jakiś czas temu:http://www.pcworld.pl/news/59739.html . Do dyspozycji użytkownika jest w nim 128 MB pamięci. Urządzenie podłączane jest do komputera poprzez port USB 2.0 i jest kompatybilne ze standardem USB 1.1. Micro Vault USB współpracuje z systemami Windows oraz Mac OS X (aby skorzystać z funkcji czytnika linii papilarnych pod kontrolą systemu Mac OS X, należy posiadać co najmniej wersję systemu 10.2.6) Cenę Micro Vault USB z czytnikiem linii papilarnych ustalono na 139,99 USD.

Kolejna propozycja to Micro Vault USB (USM128B) o pojemności 128 MB z modułem do zapisywania i odczytywania danych z karty Memory Stick oraz Memory Stick PRO. Jest to oferta skierowana głównie do posiadaczy apartów cyfrowych. Dzięki temu rozwiązaniu możemy przenosić dane z karty do nośnika Micro Vault USB, a następnie do komputera. Maksymalna obsługiwana pojemność Memory Stick wynosi 1 GB. Można także przenosić dane w drugą stronę - zapisując je na karcie Memory Stick. Koszt tego modelu Micro Vault USB to 89,99 USD.

Pomyślano również o zwolennikach miniaturyzacji, prezentując model Micro Vault USB, którego rozmiary w stosunku do oryginalnego urządzenia zostały zredukowane o 60 %. Dostępne są dwa rodzaje tego nośnika: o pojemności 128 MB (USM128S) oraz 256 MB (USM256S). Ich ceny to, odpowiednio, 79,99 USD oraz 109,99 USD. Do urządzeń dołączona jest specjalna stacja dokująca.

Zmiany dotknęły także pierwszy model nośnika Micro Vault USB, który został zaprezentowany w styczniu 2002 roku. Jego pojemność zwiększono do 512 MB (USM512U2//M2). Cena pojemniejszego modelu wynosi teraz 199,99 USD.

Więcej informacji:

http://www.sony.com