Sony prezentuje możliwości PlayStation 5 na rewelacyjnym spocie reklamowym

Sony ujawniło dzisiaj pierwszą reklamę PlayStation 5, która może zwiastować zbliżającą się przedsprzedaż konsoli.

PS5

PlayStation 5

Japoński producent wyraźnie przystopował z promocją PlayStation 5. Po prezentacji specyfikacji konsoli i dedykowanych jej gier Sony ucichło, aż do dzisiaj. PS5 otrzymało właśnie pierwszy spot reklamowy, który podkreśla najważniejsze funkcje konsoli oraz kontrolera DualSense.

Przypomnijmy, że kontroler DualSense otrzyma m.in. wsparcie technologii haptycznej oraz adaptacyjne spusty, a nowe rozwiązania mają zapewnić graczom niespotykane dotąd doznania. Możliwe będzie rozróżnienie poprzez dotyk, czy nasz awatar porusza się np. po twardej nawierzchni czy być może po grząskim piasku.

W zaprezentowany dziś spocie Sony chwali się również możliwościami procesora dźwięku - Tempest 3D AudioTech, który znajduje się w PS5. Jego wykorzystanie ma sprawić, że bez względu na wykorzystywany przez nas do odsłuchu sprzęt, będziemy mogli poczuć prawdziwie przestrzenny dźwięk.

Dzisiejsza prezentacja może zawierać jeszcze jedną, ukrytą wiadomość - przedsprzedaż konsoli może wystartować już niebawem. Jeśli Sony chce sobie zapewnić odpowiednio dobry wynik sprzedaży na listopadową premierę, to musi uruchomić maszynę marketingową najpóźniej we wrześniu.

Więcej informacji na temat PlayStation 5 znajdziecie w naszym zbiorczym materiale.

Zobacz również: MSI VIGOR GK50 ELITE – nowa klawiatura mechaniczna dla graczy debiutuje w Polsce