Sony prezentuje nakładkę z dodatkowymi przyciskami do kontrolera DualShock 4

Japoński producent postanowił nas dzisiaj zaskoczyć i zaprezentował ciekawą nakładkę do kontrolera DualShock 4.

Wydawać by się mogło, że w obliczu zbliżającego się końca obecnej generacji konsol, producenci nie będę się już zbytnio starać, aby wprowadzać na rynek nowy sprzęt. Tymczasem Sony solidnie nas dzisiaj zaskoczyło, prezentując ciekawą nakładkę na kontroler do PlayStation 4, dzięki której otrzymamy dwa dodatkowe, w pełni programowalne przyciski.

Nakładkę umieszczamy w dolnej części kontrolera (tam gdzie znajduje się wejście słuchawkowe) i już po chwili otrzymujemy dwa dodatkowe przyciski na tylnym panelu. Co istotne, możemy zaprogramować aż trzy profile i za pomocą niewielkiego ekraniku OLED z łatwością się pomiędzy nimi przełączać. Sony pomyślało o wszystkim i nakładka posiada własne wejście słuchawkowe, co oznacza, że nie będziemy musieli wybierać pomiędzy graniem z dodatkowymi przyciskami bądź słuchawkami.

Dlaczego Sony zdecydowało się wypuścić taki dodatek akurat teraz? Możliwe, że japoński producent podobne rozwiązania szykuje dla DualShocka 5 i chce zbadać jak gracze na nie zareagują.

Nakładka na DualShock 4 trafi do sprzedaży 23 stycznia w cenie 30 dolarów (~ 115 złotych).

źródło: Sony