Sony prezentuje nowe urządzenia - Xperia 10 II i Xperia 1 II oficjalnie

Nazewnictwo jest nieco dziwne, ale nowe Xperie to naprawdę ciekawe smartfony.

Sony projektując telefony komórkowe zawsze szedł swoją ścieżką. Czasami droga pod prąd popłacała, a czasami nie. Nie da się zaprzeczyć, że dział mobilny Sony od pewnego czasu nie radzi sobie najlepiej.

Czy najnowsze modele pozwolą Japończykom wyjść na prostą?

Na wydarzeniu, które pierwotnie miało odbyć się na odwołanych targach Mobile World Congress brylowała przede wszystkim nowa, flagowa Xperia 1 II (drugiej generacji) oraz narzędzie Xperia Pro, ale to tańszy smartfon Xperia 10 II (Xperia Ten Mark Two) może pomóc przywrócić Sony blask.

Smartfon oferuje wydajny i przystępny cenowo układ Qualcomm Snapdragon 655 połączony z 4 GB pamięci operacyjnej oraz 128 GB wbudowanej pamięci masowej. Nie zabrakło trzech aparatów oraz pojemnej baterii, jaka nigdy wcześniej nie znalazła się w żadnym tańszym smartfonie od Sony.

Xperia 10 II ma jeszcze jeden atut. Jak na smartfon z 2020 roku jest całkiem kompaktowa. Producent zdecydował się na 6 calowy panel OLED o charakterystycznych proporcjach kinowych 21:9 i rozdzielczości Full HD+.

Sony od lat przykłada wagę do jakości zdjęć. Xperia 10 II posiada 12 MP aparat główny z PDAF, 8 MP obiektyw ultraszerokokątny oraz 8 MP matrycę tele.

Z przodu znalazło się miejsce dla 8 MP kamerki.

Flagowa Xperia 1 II zaoferuje topową specyfikację techniczną. Dodatkowo jest to pierwszy smartfon od Sony z 5G.

W środku znalazł się procesor Qualcomm Snapdragon 865, 8 GB pamięci operacyjnej oraz 256 GB wbudowanej pamięci masowej.

Xperia I II posiada z tyłu poczwórny aparat główny, który wykorzystuje optykę marki ZEISS.

Co ciekawe Japończycy postanowili pozostawić 3,5 gniazdo słuchawkowe Jack, co z pewnością spodoba się melomanom.

Oba smartfony pracują pod kontrolą nieznacznie zmodyfikowanego systemu operacyjnego Android 10. Z pewnością możemy spodziewać się aktualizacji do Androida 11.

Sony odrobiło również lekcję i flagowa Xperia w końcu oferuje ładowanie bezprzewodowe.

Źródło: gsmarena.com