Sony prezentuje "odchudzoną" wersję konsoli PlayStation 3

Firma Sony zaprezentowała nową "odchudzoną" wersję konsoli PS3. Zapowiedziała również nowe wersje kolorystyczne konsoli PlayStation Vita oraz rozszerzenie usługi PlayStation Mobile na kolejnych producentów urządzeń z systemem Android.


"Nie zapowiadaliśmy nic nowego w zakresie zmian sprzętowych dotyczących PS3. Jednak nigdy nie mów nigdy. Nasi inżynierowie stale pracują nad tym, aby wszystko było mniejsze i tańsze w produkcji" - powiedział w czerwcu Shuhei Yoshida w odniesieniu do spekulacji na temat "odchudzonej" wersji konsoli PS3.

Jak się właśnie okazało, zwrot "nigdy nie mów nigdy" nie został tam umieszczony bez przyczyny. Podczas Tokyo Game Show japońska firma zaprezentowała bowiem odświeżoną konsolę PlayStation 3, która znacznie straciła na wadze (ok. 25%) i gabarytach (ok. 20%).

Urządzenie wyposażone w dysk o pojemności 500 GB w pierwszej kolejności (dokładnie 28 września) pojawi się na półkach europejskich sklepów i będzie kosztowało 299 euro. W późniejszym terminie do nowej serii "odchudzonych" konsol (Sony nazywa ją CECH-4000) dołączy także wersja oferująca dysk 250 GB.

PlayStation Mobile

Firma Sony poinformowała także, że zamierza rozszerzyć usługę PlayStation Mobile na "androidowe" urządzenia kolejnych firm. Oznacza to, że oprócz sprzętu Sony, HTC i Asusa Certyfikatem PlayStation (świadczy o możliwości pobrania z PlayStation Store i odpalenia konsolowych gier) będą mogły się pochwalić również gadżety firm Fujitsu i Sharp.

Usługa PlayStation Mobile rusza 3 października.

Nowe kolory PlayStation Vita

Aby uatrakcyjnić swoją ofertę firma Sony zapowiedziała ponadto wprowadzenie na rynek dwóch nowych wersji kolorystycznych (czerwonej i niebieskiej) konsoli PlayStation Vita.

PlayStation 4

Warto na koniec przypomnieć, że wedle ostatnich spekulacji Sony zamierza zaprezentować konsolę PS4 w przyszłym roku (tuż przed następcą Xboksa 360). Powstaje więc pytanie, czy prezentacja "odchudzonej" wersji PS3 wpłynie jakoś na te plany?

Jak sądzicie?