Sony prezentuje odtwarzacz Walkman z Androidem

Firma Sony zaprezentowała prototyp nowego przenośnego odtwarzacza Walkman. Co interesujące, urządzenie korzysta z platformy Android.

Sony Mobile Entertainment Player

Polecamy:

Nazwa prototypowego urządzenia to Mobile Entertainment Player. Dzięki platformie Android Gingerbread nie tylko zapewnia ono możliwość odtwarzania multimediów, ale również uruchamiania "androidowych" aplikacji.

Odtwarzacz pozwala na skorzystanie z serwisu Sony Music Unlimited oraz wyposażony zostały w nowej generacji cyfrowy wzmacniacz S-Master MX, który ma dbać o dostarczenia na słuchawki czystego dźwięku pozbawionego jakichkolwiek szumów. Urządzenie oferuje ponadto 4,3-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 800 x 640 pikseli oraz bezprzewodową komunikację za pomocą technologii WiFi i Bluetooth. Warto też dodać, że zapewnia możliwość przesłania sygnału na ekran telewizora HD za pomocą interfejsu HDMI oraz wspiera technologię DLNA.

Zobacz również:

  • Ile trwa dostawa PlayStation 5? Sklepy nam odpowiedziały! (16.03.2023)

MEP zostanie zaprezentowany na targach IFA (Berlin, 207 września). Biorąc pod uwagę, że jest to jeszcze prototyp, może się zdarzyć, iż jego parametry w finalnej wersji ulegną zmianie.