Sony prezentuje wersję 2.0 systemu operacyjnego PlayStation 4

Choć Sony nie aktualizuje swojej konsoli tak często jak Microsoft, to jednak każda aktualizacja przynosi naprawdę sporo nowości. Tak, jak zapowiedziana dzisiaj, która zaoferuje nowe funkcje.

Druga wersja systemu konsoli - nazwa robocza Masamune - przynosi wsparcie dla tematów i własnej kompozycji panelu kontrolnego, włączając w to obsługę YouTube. Nadto można tu znaleźć odtwarzacz mp3 z obsługą mediów zewnętrznych. Jedną z największych nowości jest zapowiadana od sierpnia funkcja SharePlay, pozwalająca na wspólną grę ze znajomym w tytuł, którego ten... nie posiada. Pomocnik może dołączyć do rozgrywek wieloosobowych lub też przejąć kontrolę nad postacią gracza.

Zmiany nastąpiły w usłudze "Live from PlayStation" - wprowadzono możliwość oglądania transmisji na mini-odtwarzaczu, dzięki czemu użytkownik może zajmować się równocześnie innymi rzeczami. Główny ekran konsoli ukazuje teraz piętnaście elementów, a w bibliotece gracza wprowadzono wygodniejsze funkcje sortowania zawartości. Ulepszeniu uległy także komendy głosowe. Posiadacze abonamentu PlayStation Plus otrzymywać mają automatycznie co miesiąc darmową grę do swojej kolekcji. Dokładna data aktualizacji oprogramowania konsoli nie została jeszcze podana.