Sony prowadzi w sprzedaży konsol

Od samego początku wyścigu PlayStation 4 i Xbox One prowadzi ta pierwsza konsola. Po podliczeniu sprzedaży za ostatni kwartał 2014 roku, wiadomo, że sytuacja ta nie ulegnie - przynajmniej przez dłuższy czas - zmianie.

Ostatnie trzy miesiące ubiegłego roku to sprzedaż 7,5 milionów konsol PlayStation, w tym aż 6,4 miliona modelu numer 4. W tym samym okresie Microsoft sprzedał 6,6 miliona swoich urządzeń, nie podał jednak rozdziału na Xbox One a 360. Za cały 2014 rok znalazło nabywców 18,8 miliona PS 4, zaś konsol sygnowanych logiem Xbox - 12,1 miliona. "Wiecznie trzecie" Nintendo sprzedało natomiast w ubiegłym roku 3,9 miliona konsol Wii oraz Wii U. Wracając do rywalizacji Microsoftu i Sony - firma z Redmond wygrała listopad i grudzień u siebie, w USA. W tych miesiącach sprzedaż Xboxów na terenie Stanów Zjednoczonych była większa niż PS 4, w czym zasługa wypuszczenia modelu bez Kinecta oraz liczne promocje świąteczne.

Sony prowadzi w sprzedaży konsol

PlayStation 4 (fot: mat. prasowe)

Z innych informacji wypada jeszcze dodać, że w 2014 roku łączna sprzedaż gier na Xboxa i konsole PS wyniosła ponad 5 miliardów dolarów - niestety, nie podano podziału na tytuły ani też konkretne modele. Sony bardzo zadowala popularność swoich konsol, ponieważ jest ona większa, niż przewidywały to prognozy. A jeśli któryś z naszych czytelników zastanawia się, jaką konsolę nabyć, polecamy obszerny artykuł na ten temat - PlayStation 4 czy Xbox One?.

Zobacz również: