Sony przed Microsoftem

Koncern Sony poinformował, że 27 sierpnia uruchomi serwis internetowy, umożliwiający posiadaczom konsoli PlayStation2 prowadzenie w Internecie gier w trybie multiplayer. Serwis ruszy ponad dwa miesiące wcześniej niż podobne przedsięwzięcie Microsoftu.

Koncern Sony poinformował, że 27 sierpnia uruchomi serwis internetowy, umożliwiający posiadaczom konsoli PlayStation2 (na początku jedynie mieszkającym w USA) prowadzenie w Internecie gier w trybie multiplayer. Serwis ruszy ponad dwa miesiące wcześniej niż podobne przedsięwzięcie przygotowywane przez Microsoft z myślą o użytkownikach konsoli Xbox.

Aby móc korzystać z nowego serwisu, posiadacze PS2 będą musieli zaopatrzyć w specjalną "przejściówkę" umożliwiającą podłączenie konsoli do sieci. Urządzenie to ma kosztować ok. 40 USD. W przeciwieństwie do Microsoftu, Sony nie zamierza pobierać żadnych opłat za korzystanie z podstawowej wersji usługi – wiadomo jednak, że producenci gier będą mogli wprowadzać własne opłaty abonamentowe za uczestniczenie w grach grupowych.

Sony spodziewa się sprzedać przed premierą serwisu ok. 250 tys. modułów umożliwiających podłączenie PS2 do sieci, zaś do końca roku 2002 – dalsze 400 tys. urządzeń. Wiadomo już, że w dniu premiery posiadacze konsol będą mogli za darmo zagrać w sieci w pięć gier: "NFL GameDay 2003", "NFL 2k3", "Madden NFL 2003", "SOCOM: US Navy SEALs" oraz "Twisted Metal Black Online". Kolejne tytuły mają trafiać na rynek na krótko po premierze serwisu.


Zobacz również