Sony przedstawia Airboard

Firma Sony ustaliła termin japońskiej premiery Airboard, bezprzewodowego urządzenia łączącego funkcje odbiornika telewizyjnego i przeglądarki internetowej.

Firma Sony ustaliła na 1 grudnia bieżącego roku datę japońskiej premiery urządzenia o nazwie Airboard, które pozwala na bezprzewodowe korzystanie z Sieci i odbiór programów telewizyjnych.

Airboard składa się z przenośnego wyświetlacza LCD oraz stacji głównej zaopatrzonej w antenę telewizyjną i bezprzewodowy modem. Za pomocą 10-calowego, dotykowego ekranu LCD użytkownicy mogą przeglądać strony WWW oraz korzystać z poczty elektronicznej. Urządzenie może pełnić również funkcje pilota kontrolującego domowy sprzęt elektroniczny taki jak np. odtwarzacze CD i DVD.

Oprócz tego Airboard pozwala na symultaniczne oglądanie zawartości Internetu i programu telewizyjnego oraz umożliwia wyświetlanie cyfrowych obrazów zmagazynowanych w Sony Memory Stick.

Firma analityczna IDC (International Data Corporation) przewiduje, że dostawy przystawek telewizyjnych (set-top boxes), przenośnych komputerków i konsol do gier wzrosną z 11 milionów sztuk sprzedanych w zeszłym roku do 89 milionów w roku 2004, a obroty firm produkujących tego typu urządzenia wzrosną z 2,4 mld w zeszłym roku do 17,8 mld w 2004 roku.

www.sony.com


Zobacz również