Sony przedstawia nowy model PSP

Koncern Sony Computer Entertainment Inc. przedstawił dziś trzecią odsłonę przenośnej konsoli PSP (PlayStation Portable). Nowość będzie sprzedawana w tej samej cenie co poprzednia generacja urządzenia, ale "uzbrojona" zostanie w kilka nowych funkcji.

Nowy PlayStation Portable, model 3000 jest bliźniaczo podobny do poprzednika - PSP 2000 wydanego w zeszłym roku. Posiada identyczną wagę oraz rozmiary, jednak wyposażony został w nowy ekran z poszerzoną paletą barw, lepszym kontrastem oraz zredukowanym czasem odpowiedzi matrycy. PSP 3000 posiada także wbudowany mikrofon, który umożliwi przeprowadzanie rozmów przy użyciu komunikatora Skype. Pozostałe parametry urządzenia nie uległy zmianie.

Nowy ekran cechuje się także większym zapotrzebowaniem na energię, co niestety przełoży się na skrócenie czasu rozgrywki. Jednakże wbudowany mikrofon powinien wynagrodzić tą niedogodność fanom konsoli, gdyż czyni z niej prawdziwie mobilne urządzenie.

Udoskonalona konsola PSP dostępna będzie wkrótce w Japonii, USA oraz Europie, a później także trafi do innych krajów. W Japonii urządzenie kosztować będzie 182 dolary (po kursie jena), w Stanach Zjednoczonych zapłacić trzeba za nowe PSP 199 dolarów, natomiast w Europie o 100 dolarów więcej (koszt wynosi 199 euro, co w przeliczeniu na dolary daje wartość ok. 300 dolarów). W Wielkiej Brytanii PSP 3000 wyceniono na 149 funtów.

Nowa konsola PSP umożliwić ma Sony'emu podjęcie walki o klienta w stosunku do Nintendo DS., które obecnie jest lepiej sprzedającym się urządzeniem w sklepach.


Zobacz również