Sony przywraca PlayStation Network i Qriocity

Serwisy online firmy Sony wracają do sieci po trzech tygodniach od ataku. Już od niedzieli niektórzy użytkownicy mogą korzystać z wielu funkcji. Po podłączeniu się do sieci muszą jednak pobrać aktualizację oprogramowania i zmienić hasło dostępu.

Na początku, serwisy Sony zostały przywrócone w Ameryce Północnej, Europie, na Bliskim Wschodzie, w Austraili i na Nowej Zelandii. Użytkownicy z Azji muszą jeszcze poczekać.

Gracze znowu mogą korzystać z gier multiplayer, odtwarzania wypożyczonych filmów, serwisu Music Unlimited, Netflix, Hulu, PlayStation Home i funkcji związanych ze znajomymi np. z czatu. Wciąż niedostępny jest PlayStation Store.

Użytkownicy podłączający się do sieci są powiadamiani o potrzebie aktualizacji oprogramowania do wersji 3.61. Wymagana jest także zmiana hasła, gdyż informacja ta należała do danych, które zostały skradzione podczas ataku na internetowe serwisy Sony.

Podczas ataku na PlayStation Network wykradziono informacje o 100 mln użytkowników. Po tym zdarzeniu Sony spędziło kilka tygodni na przeprowadzaniu dochodzenia i modernizacji systemu zabezpieczającego dane użytkowników. Prezes, Kazuo Hirai obiecuje, że teraz firma będzie dokładała wszelkich starań, by nie dopuścić do podobnej sytuacji w przyszłości.