Sony razem ze Spotify uruchomi usługę PlayStation Music

Sony ogłosiło dzisiaj partnerstwo ze skandynawskim serwisem do strumieniowania muzyki o nazwie Spotify. Na mocy tej umowy powstanie aplikacja o nazwie PlayStation Music, z której będą mogli skorzystać użytkownicy urządzeń mobilnych oraz konsol PlayStation 3 i PlayStation 4 od japońskiego producenta. Dostępna będzie również dla użytkowników z Polski.

PlayStation Music nie będzie pierwszą usługą muzyczną od Sony. Już wcześniej dostępne było Sony Unlimited Music, ale nie cieszyło się zbyt dużą popularnością, zwłaszcza w takich krajach jak Polska. Wraz ze startem zupełnie nowego PlayStation Music we współpracy ze Spotify ma być zniesione ograniczenie regionalne i z nowości już na wiosnę będą mogli skorzystać Polacy.

Usługa PlayStation Music dostępna będzie dla posiadaczy konsol PlayStation 3 oraz PlayStation 4, a zalogować będzie można się do niej istniejącym już kontem Spotify. Aplikacja uruchomiona na PlayStation 4 pozwoli skorzystać z odtwarzacza podczas gry. Gracze będą mogli dzięki temu samodzielnie dobrać odpowiedni soundtrack.

Zobacz również:

  • PS5 – gdzie kupić konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 [18.10.2021]
Sony razem ze Spotify uruchomi usługę PlayStation Music

PlayStation Music będące efektem współpracy Sony i Spotify ma zadebiutować wiosną tego roku

Usługa PlayStation Music ma również pojawić się na urządzeniach mobilnych z rodziny Sony Xperia, a producent nie wyklucza przygotowania aplikacji również na inne platformy, ale jak na razie chce się skupić na aplikacjach dostępowych dla swoich własnych sprzętów.

Nie wiemy jeszcze, czy partnerstwo Spotify i Sony oznacza, że dostępu do usługi zostaną pozbawieni gracze, którzy zdecydowali się zamiast PlayStation 4 wybrać konsolę Xbox One od Microsoftu. Japońska firma obiecała udostępnić więcej informacji na temat PlayStation Music bliżej wiosennej premiery.