Sony rejestruje znak towarowy dla PS5 w Wielkiej Brytanii

Sony przygotowując się do premiery PlayStation 5 składa wnioski o znaki towarowe w kilku ważnych krajach.

Od wprowadzenia na rynek nowej konsoli dzielą nas już nie lata i miesiące, a tygodnie. Doskonale wiadomo już, że rok 2020 będzie nowym rozdaniem na rynku konsol gier wideo. Sony oficjalnie zaprezentuje swoją konsolę PlayStation 5 jeszcze w lutym na specjalnej konferencji prasowej PlayStation Meeting. W chwili obecnej nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie odbędzie się to wydarzenie. Microsoft jest już o krok do przodu - gigant z Redmond oficjalnie pokazał konsolę Microsoft Xbox Series X już w ubiegłym roku. Obie firmy nie chwalą się jeszcze specyfikacją techniczną swoich konsol.

Sony rejestruje znak towarowy dla PS5 w Wielkiej Brytanii

Źródło: sony.com

Sony jest w trakcie pozyskiwania niezbędnych dokumentów chroniących znak towarowy nazwy handlowej nowej konsoli z rodziny PlayStation. Na początku tego tygodnia Sony Interactive Entertainment zdobyło znak towarowy PS5 w Szwajcarii. W międzyczasie złożono podobne wnioski między innymi w Wielkiej Brytanii.

30 stycznia 2020 roku Sony Interactive Entertainment złożyło wniosek o przyznanie znaku towarowego na nazwę PS5 w brytyjskim urzędzie IPO (Intellectual Property Office). Zgłoszenie aplikacyjne zostało sklasyfikowane jako klasa 9, która obejmuje konsole do gier. Jesteśmy pewni, że w przeciągu najbliższych tygodni Sony złoży podobne pisma w kolejnych krajach. Mają one zagwarantować globalną ochronę nazwy PlayStation 5.

Identyczną procedurę zastosowano podczas wprowadzania na rynek konsoli PlayStation 4 w 2013 roku. Wtedy między rejestracją znaku towarowego, a premierą urządzenia minął niecały miesiąc.

W przypadku Wielkiej Brytanii sprawa jest dodatkowo skomplikowana przez Brexit. Sony specjalnie złożyło wniosek 30 stycznia, kiedy Zjednoczone Królestwo było jeszcze w Unii Europejskiej. Teraz Wielka Brytania negocjuje umowę o wolnym handlu, ale niezależnie od niej firm będą zmuszone składać oddzielne wnioski o przyznanie znaku towarowego do państw Unii Europejskiej oraz Wielkiej Brytanii. Właśnie dlatego Sony złożyło wniosek nie tylko w Unii, ale także w Szwajcarii oraz przezornie w Wielkiej Brytanii.

Źródło: nl.letsgodigital.org