Sony rezygnuje z tabletu

Przedstawiciele koncernu Sony poinformowali o planach wycofania z rynku komputera Vaio Slimtop Pen Tablet. Decyzja ta spowodowana jest niezadowalającymi wynikami sprzedaży.

Przedstawiciele koncernu Sony poinformowali o planach wycofania z rynku komputera Vaio Slimtop Pen Tablet (urządzenie wyposażone jest w ekran dotykowy oraz rysik, który zastępuje klasyczną mysz). Decyzja ta spowodowana jest niezadowalającymi wynikami sprzedaży.

Według Sony, produkt okazał się dla wielu klientów zbyt nowatorski - i mimo, że koncern nie zamierza w przyszłości rezygnować z wykorzystanych w nim rozwiązań, to na razie produkcja Vaio Slimtop Pen Tablet zostanie wstrzymana. Niewykluczone, że w chwili gdy na rynek trafią podobne urządzenia (na drugą połowę 2002 r. debiut komputera "sterowanego" rysikiem zapowiada m.in. Compaq Computer), wróci tam i produkt Sony.

Zobacz również:

  • iPad Pro zastąpi Ci MacBooka! Te zmiany to potwierdzają

Zdaniem analityków, przyczyną porażki rynkowej tabletu Sony była prawdopodobnie zbyt wysoka cena urządzenia - jego najtańsza wersja kosztowała ok. 2,5 tys. USD.