Sony rozszerzy Connect o filmy

Przedstawiciele koncernu Sony zapowiadają, że jeszcze w tym roku oferta internetowego serwisu Connect rozszerzona zostanie o możliwość pobierania filmów.

Serwis muzyczny Connect został uruchomiony w USA 5 maja - w czerwcu ruszyć mają jego europejskie wersje (brytyjska, francuska i niemiecka). W tej chwili można z niego pobierać jedynie muzykę - serwis jest więc konkurentem iTunes i Napstera. Za pobranie piosenki zapłacić trzeba 0,99 USD (w Europie będzie to 0,99 euro). Piosenki udostępniane są w formacie ATRAC3 - przed nieautoryzowanym kopiowaniem chroni jest system MagicGate.

Jak poinformowali przedstawiciele firmy, prace nad udostępnieniem użytkownikom możliwości pobierania filmów są na razie w bardzo wczesnej fazie, dlatego nie wiadomo dokładnie jak będzie działać nowa usługa (nie wiadomo np. w jakim formacie udostępniane będą filmy).

Nowe przedsięwzięcie Sony zapowiada się bardzo ciekawie - głównie z uwagi na fakt, iż koncern dysponuje ogromnym katalogiem własnych materiałów filmowych z zasobów wytwórni Sony Pictures. Warto również wspomnieć, że ostatnio coraz częściej mówi się o tym, że Sony zamierza przejąć wytwórnię MGM - to również przyczyniłoby się to do znacznego powiększenia katalogu dostępnych w ramach Connect filmów.