Sony rzuca wyzwanie

Japoński koncern Sony przedstawił garść informacji o swoim nowym produkcie - urządzeniu, które będzie łączyło w sobie cechy przenośnej konsoli do gier, odtwarzacza plików audio i wideo, a nawet - telefonu komórkowego. Przedstawiciele Sony mówią, że będzie to konkurencja dla GameBoy'a, Nokii N-Gage oraz odtwarzacza iPod Apple'a.

PSP

PSP

Informacje na temat PSP (tak brzmi robocza nazwa urządzenia) przedstawiciele Sony podali na spotkaniu z amerykańskimi inwestorami. "PSP będzie Walkmanem przyszłości" powiedział Ken Kutaragi, szef oddziału Sony odpowiedzialnego za gry.

Urządzenie to ma, według koncernu, rywalizować z GameBoy'em Nintendo i telefono-konsolą N-Gage Nokii, a także z odtwarzaczem plików audio iPod Apple'a. Co więcej, PSP będzie też mogło prawdopodobnie pełnić funkcję telefonu komórkowego (podobnie jak N-Gage).

Z wypowiedzi przedstawicieli Sony wynika, że urządzenie będzie podobne do konsoli N-Gage, z tym, że będzie miało znacznie większy wyświetlacz (4,5", rozdzielczość 480 x 272 pikseli) - tak, by można było na nim wygodnie oglądać filmy. PSP będzie jednym z pierwszych produktów na rynku, wykorzystujących nośniki UMD (Universal Media Disc - nośniki optyczne o średnicy 60 mm i pojemności 1,8 GB).

Oficjalna premiera urządzenia odbędzie się na targach Electronic Entertainment Expo (E3) w Los Angeles w maju przyszłego roku. Jego ceny na razie nie podano.


Zobacz również