Sony: sportowe odtwarzacze MP3

W Sieci pojawiły się pierwsze nieoficjalne informacje na temat nowych cyfrowych odtwarzaczy audio Sony - modeli NW-S203F i NW-S205F. Urządzenia wyróżniają się charakterystyczną cylindryczną obudową, zapewniającą wodoodporność.

Sony: sportowe odtwarzacze MP3

Sony NW-S205F

Modele NW-S203F i NW-S205F różnią się pojemnością wbudowanej pamięci (urządzenia wyposażono odpowiednio w 1 GB i 2 GB pamięci flash) oraz kolorem - odtwarzacz z mniejszą pamięcią jest srebrny, natomiast model pojemniejszy - czarny. Nowe produkty Sony najprawdopodobniej znajdą odbiorców głownie wśród osób bardzo aktywnych, gdyż są wodoodporne oraz dysponują stoperem i wbudowanym krokomierzem (pedometrem) potrafiącym zmierzyć, jaki dystans przebył jego posiadacz i ile spalił przy tym kalorii. Ponadto urządzenie wyposażono w tuner FM, jednoliniowy wyświetlacz OLED oraz baterię, która wedle zapewnień producenta, powinna wystarczyć na 18 godzin pracy.

Sony NW-S203F i NW-S205F powinny pojawić się w sprzedaży na przełomie września i października w cenie 120 USD i 150 USD. Warto też dodać, że w serii NW-S20x pojawi się jeszcze jeden model o oznaczeniu NW-S202 na którego temat na razie niestety nic nie wiadomo.