Sony sprzedaje Samsungowi wszystkie udziały w S-LCD

Spółka S-LCD zajmująca się produkcją ekranów LCD powstała w kwietniu 2004 roku. Obecnie Sony postanowiło odsprzedać swoje udziały Samsungowi za 934 mln dolarów, ale przedsiębiorstwo nadal będzie dostarczać panele dla telewizorów japońskiej firmy.

S-LCD
Sony ponosi ostatnio poważne straty związane z działem telewizorów, który kiedyś był jego kluczowym elementem. Może on przynieść nawet miliard dolarów strat w bieżącym roku fiskalnym - szacowała japońska firma w listopadzie.

Umowa, pozwoli Sony na kupowanie paneli LCD od Samsung Electronics w stabilny sposób oparty na cenach rynkowych, bez odpowiedzialności i kosztów związanych z prowadzeniem fabryki - informuje Sony. S-LCD będzie więc nadal dostarczać komponenty potrzebne do produkcji telewizorów japońskiej firmy.

Zobacz również:

  • PS5 – gdzie kupić tanio konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 [05.06.2023]
  • Najlepsze dyski przenośne 2023

Tak jak inni producenci z Kraju Kwitnącej Wiśni, Sony od dłuższego czasu ma problemy z działem TV. Przyczyną jest trudna rywalizacja z producentami takimi jak np. Samsung na rynkach międzynarodowych. Firma z siedzibą w Tokio mówi jednak, że nie zrezygnuje z produkcji telewizorów, ale skupi się na uzyskiwaniu przychodów, a nie liczbie sprzedanych odbiorników.

Obecnie Sony wprowadza strategię czterech ekranów (four-screen strategy) polegającą na oferowaniu podobnych treści dla smartfonów, laptopów, tabletów i telewizorów. Niedawno Sony wykupiło wszystkie akcje spółki Sony Ericsson aby lepiej zintegrować smartfony z pozostałymi produktami firmy.

Zobacz też nasze testy telewizorów.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: