Sony sprzedało Sony Online Entertainment - od dziś to całkowicie osobne studio z nową nazwą

Targane problemami finansowymi Sony zdecydowało się na sprzedanie swojego oddziału tworzącego gry online. Nabywcą jest firma inwestycyjna Columbus Nova.

Kwota, za jaką sprzedano oddział, nie została podana do publicznej wiadomości. Poinformowano natomiast, że używana od czasu powstania w 1990 roku nazwa Sony Online Entertainment przechodzi do historii. Twórcy takich gier mmorpg jak EverQuest czy PlanetSide, będą od dzisiaj zwać się Daybreak Game Company. Gracze spędzający czas w tych wirtualnych światach nie muszą się obawiać żadnych zmian - szef Daybreak, John Smedley, napisał na oficjalnym koncie twitterowym" "wszystkie nasze gry wciąż są i cały czas będą". Zmieni się jednak profil działalności byłego Sony OE - teraz będą nastawieni na produkcję gier niezależnych na PlayStation oraz Xboxa.

Sony sprzedało Sony Online Entertainment - od dziś to całkowicie osobne studio z nową nazwą

Oficjalna tapeta gry EverQuest

Jedną z przyczyn sprzedaży studia przez Sony był fakt, że większą popularność od firmowanych przez nią produkcji mmo zdobyły sobie tytuły na PlayStation 4 oraz gry na urządzenia mobilne. Sousuke Kamei, rzecznik Sony, poinformował prasę w mailu, że sprzedaż miała nie tylko dać zastrzyk gotówki firmie, ale pozwolić zatrudnionym w niej programistom na rozwinięcie skrzydeł na różnych platformach.