Sony sprzedało już milion konsol Playstation 3

Niedawno najnowsza konsola Sony osiągnęła kolejny kamień milowy w liczbie sprzedanych egzemplarzy. Playstation 3, w samej tylko Japonii, może pochwalić się już 1 milionem zakupionych sztuk. Najciekawsze, że wynik ten Wii uzyskało już pół roku temu. Więcej, konsola Nintendo w tym momencie sprzedaje się trzykrotnie szybciej od maszyny Sony.

Wyniki sprzedaży opublikował ostatnio Enterbrain. Okazuje się, że w Japonii, do dnia 15 lipca, sprzedało 1,01 miliona konsol. Dla porównania, Nintendo Wii może pochwalić się ilością 2,9 milionów sprzedanych platform. Najgorszy wynik w zestawieniu przypada Xboxowi 360, jedynie 420.705 egzemplarzy.

Faktem, który pogrąża konsolę Sony, jest data premiery. Pomimo, iż Playstation 3 trafiła na rynek miesiąc wcześniej, to konsola Nintendo zdołała uzyskać nieomalże trzykrotnie więcej sprzedanych egzemplarzy.

Eksperci jak zawsze podają te same przyczyny "porażki" - wysoka cena i mała ilość tytułów do gry. W obu kategoriach maszyna Nintendo prezentuje się zdecydowanie lepiej od swojej rywalki.

Co prawda, ostatnio pojawiły się spekulacje o planowanej obniżce cen Playstation 3. Stary model z dyskiem o pojemności 60 GB miałby kosztować 499 USD zamiast 599 USD. Nie wiadomo jednak czy będzie on nadal produkowany i czy nie jest to jedynie zagrywka Sony mając na celu wyprzedanie starych zapasów.

Ostatnio pojawiły się również plotki o rzekomych planach obniżki cen nowszego modelu. Miałby on kosztować 100 USD mniej niż planowano. Cóż, poczekamy, zobaczymy...