Sony stawia na HD

Koncern jeszcze w tym roku chce stać się liderem w sektorze produktów HD w Japonii, zaś do końca przyszłego roku - na całym świecie. W ofercie firmy pojawią się wkrótce m.in. zgodne ze standardem High Definition telewizory, notebooki Vaio, komputery PC, kamery oraz nagrywarki DVD.

Jedną z najciekawszych nowości mają być 70-calowy telewizor tylnoprojekcyjny HVX Grand Wega HD TV(przeznaczony przede wszystkim na rynek amerykański - jego premierę przewidziano na styczeń 2005 r.) oraz zgodna ze standardem HD kamera wideo HDR-FX1 (która już pod koniec roku ma być dostępna również w Europie).

Jak mówią przedstawiciele Sony, ich główna maksyma brzmi w tej chwili "stworzyć świat HD" - chodzi tu przede wszystkim o skłonienie klientów do zainteresowania się telewizją wysokiej rodzielczości. Plan jest taki - klient ma kupić nową cyfrową kamerę HD, zarejestrowany przy jej pomocy materiał edytować na komputerze Vaio, by ostatecznie obejrzeć go na wielkim telewizorze HD Sony.

Firma zamierza również coraz intensywniej promować telewizory LCD - Sony chce by z czasem w tej technologii wyprodukowana była większość sprzedawanych przez koncern telewizorów. W tej chwili telewizory LCD i plazmowe stanowią ok. 10% wszystkich sprzedawanych przez koncern odbiorników - liczba ta w ciągu najbliższych 3-5 lat ma wzrosnąć do 50%.


Zobacz również