Sony straciło 6,4 miliarda dolarów w minionym roku podatkowym

Sony przewiduje, że straty we właśnie zakończonym roku podatkowym wyniosą około 6,4 miliarda dolarów. Jeszcze niedawno firma spodziewała się, że kwota ta będzie dwukrotnie niższa. Sony podaje, że taka zmiana wynika z jednorazowych wydatków podatkowych.

Japońska firma ma poważne problemy w uzyskaniu zysków. Jej przychody maleją, a sytuację firmy pogorszyły opłaty podatkowe wynikające z obniżenia wyceny majątku spółki. Sony wierzy jednak, że odwróci złą passę i już w lipcu znowu zanotuje zyski.

Sony, tak jak inne japońskie firmy, miało problemy spowodowane silnym jenem oraz zakłóceniami produkcji wynikającymi z potężnej powodzi w Tajlandii. Sony nie poradziło sobie także z podreperowaniem podupadającego działu telewizorów.

Nowy prezes firmy, Kazuo Hirai, który przejął to stanowisko w kwietniu 2012, przeprowadza restrukturyzację firmy i większy nacisk kładzie na produkty mobilne oraz usługi sieciowe. Sony podaje, że w obecnym roku podatkowym planuje uzyskać przychody wysokości 2,2 miliarda dolarów.