Sony szuka nowego prezesa

Agencja prasowa Bloomberg podała, że firma Sony szuka zastępcy dla Howarda Stringera. Wśród kandydatów wymieniani są Kazuo Hirai i Hiroshi Yoshioka.

Według informacji agencji Bloomberg, Stringer jest przepracowany i ma za dużo obowiązków. Dlatego też Sony rozpocząć miało poszukiwanie osoby, która mogłaby w przyszłości zastąpić go na fotelu prezesa firmy.

Wśród kandydatów wymieniani są Hiroshi Yoshioka stojący na czele oddziału zajmującego się telewizorami i aparatami fotograficznymi oraz Kazuo Hirai - dyrektor generalny Sony Computer Entertainment. Bloomberg nie dowiedział się niestety kto ma większe szanse w wyścigu o najwyższe stanowisko w firmie.

Zobacz również:

  • Ile trwa dostawa PlayStation 5? Sklepy nam odpowiedziały! [27.01.2023]
  • Returnal na PC - wymagania, premiera, cena. Kiedy zagramy?

Stringer rozpoczął pracę w Sony w roku 1997. Stanął wtedy na czele Sony Corporation of America. W roku 2005 otrzymał awans na stanowisko dyrektora generalnego, a pierwszego kwietnia 2009 r. został prezesem firmy mając pod sobą Sony Computer Entertainment, Music Entertainment, Pictures Entertainment, Sony Electronics i Sony Finanacial Holdings. Jakiś czas temu Stringer powiedział, że chce pozostać na swoim stanowisku do marca 2013 roku.