Sony szykuje się do premiery nowego flagowca, czyli następca Xperii Z1 w drodze

Sony przyspiesza tempa i wydaje nowe flagowce modele telefonów częściej niż raz do roku. 24 lutego podczas targów MWC ma się odbyć konferencja prasowa, więc najprawdopodobniej już za niecałe dwa tygodnie japońska firma zaprezentuje następcę wydanego we wrześniu zeszłego roku topowego smartfona Xperia Z1. Jest jeszcze większa szansa na to, że pokazany zostanie też zupełnie nowy tablet.

Sony w zeszłym roku wydało nie jeden, a dwa flagowe modele smartfonów. Na wiosnę do klientów trafił smartfon Xperia Z, a na jesieni pojawił się jego następca Xperia Z1. Wszystko wskazuje na to, że na kolejny topowy model smartfona japońskiej firmy znów przyjdzie nam czekać zaledwie kilka miesięcy i ujrzymy go już za 13 dni podczas specjalnej konferencji na targach Mobile World Congress, które odbędą się pod koniec lutego w Barcelonie.

Sony oficjalnie potwierdziło, że będzie obecne na targach MWC. Rok temu właśnie w Barcelonie zaprezentowany został Sony Xperia Tablet Z. Jest więc duża szansa, że kolejny tablet z linii Xperia pokazany zostanie już niedługo. Po licznych przeciekach spodziewamy się też w tym roku na targach kolejnej wersji najszybszego i najlepszego smartfona w ofercie producenta.

Zobacz również:

Sony szykuje się do premiery nowego flagowca, czyli następca Xperii Z1 w drodze

Nowy telefon ma mieć nazwę kodową Sirus D6503 i może trafić na sklepowe półki jako po prostu Sony Xperia Z2. Wedle ostatnich informacji możemy liczyć w nim na ponad pięciocalowy wyświetlacz o rozdzielczości 2K, nowy procesor Qualcomm Snapdragon 805, od 2 do 3 GB pamięci RAM i najnowszą wersję systemu Android.

źródło: xperiablog.net