Sony też chce mieć lustrzankę

Najprawdopodobniej w połowie tego roku do sprzedaży trafi pierwsza cyfrowa lustrzanka firmy Sony. Najwcześniej, bo już w okresie wakacyjnym aparat zostanie udostępniony klientom w Japonii, ofensywa na rynkach światowych rozpocznie się w kolejnych miesiącach.

Prace nad aparatem typu D-SLR koncern rozpoczął w 2005 r. w kooperacji z Koniką Minoltą. Tymczasem ta ostatnia firma zamierza wycofać się z rynku fotograficznego - Sony przejmie więc od niej dział produkcji cyfrowych lustrzanek (więcej informacji na ten temat znajduje się w tekście "Konica Minolta - to już jest koniec"). W tym kontekście, oświadczenie Sony nie może dziwić.

Sony zamierza tym samym wedrzeć się przebojem na rynek cyfrowych aparatów fotograficznych typu D-SLR - jak powiedział Yutaka Nakagawa, wicedyrektor zarządzający działem obrazowania cyfrowego, celem koncernu jest zdobycie 20-procentowego udziału w tym segmencie rynku.

Sony podąża więc śladami Samsunga. Przypomnijmy, że południowokoreański gigant również podjął współpracę z firmą o ustabilizowanej pozycji na rynku fotograficznym, mianowicie z Pentaksem, czego efektem jest pierwsza lustrzanka cyfrowa sygnowana marką Samsung, a oznaczona symbolem GX-1S.