Sony tnie ceny tabletów. Chce uciec Apple

Firma Sony obniżyła o 100 dolarów cenę swojego pierwszego tabletu, dzięki czemu jest on teraz tańszy od iPada 2. Jeżeli jednak potwierdzą się wcześniejsze pogłoski, wkrótce sprzęt Apple znowu "dopadnie cenowo" Tablet S.

Firma Sony dosyć długo zwlekała z wkroczeniem na rynek tabletów. W końcu jednak wprowadziła do sprzedaży we wrześniu poprzedniego roku pierwsze tego typu urządzenie noszące oznaczenie Tablet S.

Sprzęt wypadł w testach bardzo dobrze co pozwoliło naszemu laboratorium z czystym sumieniem polecić go kupującym. Niestety problemem okazała się jego cena, którą ustalono na poziomie ceny iPada 2. To właśnie ona spowodowała, że Sony nie może się pochwalić nie tylko miejscem na podium, ale nawet miejscem w pierwszej piątce największych producentów tabletów.

Aby zmienić ten stan rzeczy japońska firma postanowiła obniżyć ceny tabletu o 100 dolarów co oznacza, że można go obecnie kupić w sklepie Sony za:

400 USD - Tablet S 16 GB

500 USD - Tablet S 32 GB

Niższa cena powinna m.in. spowodować, że część osób, które wybierały do tej pory iPada 2, zdecyduje się na produkt Sony. Jeżeli jednak potwierdzą się ostatnie doniesienia, pomysł japońskiej firmy może zadziałać jedynie na krótką metę. Wynika z nich bowiem, że Apple pod koniec stycznia wprowadzi do swojej oferty dwa nowej generacji iPady. Jednocześnie nie tylko nie zrezygnuje ze sprzedaży iPada 2, ale obniży jego cenę.

Ciekawe, kiedy obniżkę cen tabletów Sony odczujemy w naszym kraju.