Sony ujawnia plany rozwoju PS3

Sony udostępniło programistom narzędzia do tworzenia gier na swoją konsolę trzeciej generacji - PlayStation 3. Premiera tego urządzenia zapowiadana jest na początek 2006 roku.

Jak poinformowało Sony, do współpracy pozyskana została brytyjską firmę SN Systems Ltd. Zawarto również porozumienia z amerykańskimi deweloperami Ageia Technologies Inc., Havok i Epic Games, w celu dostarczenia kolejnych rozwiązań. Ken Kutaragi, prezes Sony Computer Entertainment, powiedział, że rzeczy, które były do tej pory możliwe tylko w filmach, teraz możliwe będą również w grach.

Karta graficzna w nowym PlayStation zbudowana będzie z 300 milionów tranzystorów. To więcej niż X-Box, Game Cube i Play Station 2 razem wzięte. Ponadto źródła w Sony doniosły, że nowe gry na PS3 nie będą miały wbudowanych żadnych ograniczeń regionalnych. Mimo tego, nie pozostaną one zupełnie niezabezpieczone przed nielegalnym kopiowaniem. Urządzenie będzie posiadało zabezpieczenia w cyfrowym interfejsie HDMI, wspierającym odczyt danych.

O PlayStation 3 pisaliśmy już na łamach naszego portalu wielokrotnie. Więcej informacji na temat tej konsoli znajdziecie na naszej witrynie: PlayStation 3


Zobacz również