Sony ułatwi instalację Sailfish OS na wybranych Xperiach

Na mocy porozumienia zawartego z Jolla właściciele wybranych modeli Xperii będą mieli możliwość bezproblemowej instalacji i korzystania z systemu Sailfish OS.


Sailfish OS żyje

Mający stanowić konkurencję dla Androida system Jolla Sailfish OS nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Ci, którzy jednak wieszczyli jego koniec pospieszyli się. Kilka miesięcy temu usłyszeliśmy, że zastąpić ma on Androida i iOS w rosyjskich instytucjach państwowych, natomiast dzisiaj dowiadujemy się, że Sony ułatwi nam samodzielną instalację systemu na swoich wybranych smartfonach.

Współpraca z Sony

Na mocy porozumienia ogłoszonego przez firmy Jolla i Sony podczas targów MWC 2017 w Barcelonie japońska firma zobowiązała się do przygotowania odpowiednich sterowników i oprogramowania (Sailfish OS wszedł Sony Open Devices Program). Dzięki temu osoby chcące skorzystać z Sailfish OS nie powinny natrafić na żadne problemy.

Zobacz również:

  • 5 powodów, dla których Edge jest lepsze od Chrome
  • Smartwatch dla dziecka? O tych funkcjach musisz pamiętać
  • PS Plus traci użytkowników! Sony ma poważny problem [Aktualizacja]

Sony i Sailfish OS - kiedy premiera?

Podczas targów zaprezentowana została Xperia X z Sailfish OS, która jednak nie działa ponoć jeszcze zbyt płynnie. Proces optymalizacji nowego systemu pod kątem wybranych Xperii zakończyć ma się przed końcem II kwartału. Oznacza to, że możliwość skorzystania z Saiflish OS znajdującego się w repozytoriach Sony Open Devices Program pojawi się w czerwcu.