Sony uruchomi własny App Store dla PSP Go?

Sony pracuje nad własnym sklepem z aplikacjami przeznaczonymi dla konsoli przenośnej PSP Go. Usługa podobna do słynnego App Store miałaby zostać zaprezentowana podczas targów Games Convention, które odbędą się w październiku.

Informacja o planowanym utworzeniu sklepu z aplikacjami dla nadchodzącej konsoli przenośnej PSPgo została podana przez serwis Destructoid, który z kolei powołuje się na "własne źródła bliskie Sony".

Sony podobno zachęca już producentów do przygotowywania "małych i nie detalicznych" gier i aplikacji, które firmy mogłyby sprzedawać przez zaktualizowany PlayStation Store taniej niż poprzez standardowe kanały dystrybucji. Sony rozpatruje też możliwość wprowadzania modelu biznesowego, który umożliwiłby również dystrybucję aplikacji w granicy cenowej 2-6 dolarów oraz całkowicie darmowych. Wspomniane aplikacje miałyby zajmować do 100MB, z założenia byłyby to gry 2D i inne programy. Start usługi miałby nastąpić pod koniec tego roku fiskalnego.

Sony nie komentuje sprawy. Al de Leon z Sony Computer Entertainment America dodał jedynie, że firma faktycznie zamierza podjąć pewne działania w kierunku rozszerzenia oferty PSP Store w związku z premierą PSP Go na jesieni tego roku. Dodał, że Sony chce również wydać ponad 60 nowych tytułów na UMD.

Zobacz również:

Sony PSP Go - zdjęcia, film oraz garść informacji na temat specyfikacji

"Najgorzej strzeżona tajemnica Sony" oficjalnie zaprezentowana