Sony vs GOP - zaczęło robić się groźnie

O zhakowaniu Sony oraz ujawnieniu przez grupę GOP danych firmy już pisaliśmy. W nocy z sobotę na niedzielę pracownicy firmy otrzymali maile, w których nadawca grozi nie tylko im, ale również i ich rodzinom.

Tak więc sprawa z kradzieży danych wkracza już na obszary kryminalne. Jak donosi Variety, treść maila jest następująca: " Jeżeli nie chcesz ucierpieć, proszę podpisać się pod poniższym adresem e-mail w celu potwierdzenia fałszu firmy. Jeżeli tego nie zrobisz, nie tylko ty, ale również twoja rodzina znajdzie się w niebezpieczeństwie". Rzecznik Sony zareagował natychmiast, ogłaszając, że sytuacja jest pod kontrolą przedstawicieli prawa. Pracownikom, którzy otrzymali maile z pogróżkami, doradzono nie odpisywanie na nie. Autorem pogróżek jest hakerska grupa GOP (Guardians of Peace).

Sony vs GOP - zaczęło robić się groźnie

Variety dotarło także do maila, który otrzymali niektórzy wyżsi rangą pracownicy Sony, a GOP oznajmia w nim co następuje: "Usunięcie Sony Pictures z powierzchni ziemi jest głównym zadaniem naszej grupy, która jest organizacją globalną. To, co zrobiliśmy do tej pory, to zaledwie mała część całego planu (...) Aktualna sytuacja wynika z tego, co zrobiło Sony Pictures." Pada tam także zdanie: "Ktoś od was może być jednym z nas".

Tymczasem Korea Północna odcina się od GOP. Jak powiedział dla Voice of America niewymieniony z nazwiska dyplomata z tego kraju: "łączenie sprawy Sony z Koreą Pn. jest przygotowywaniem fałszywych dowodów do atakowania jej. Mój kraj publicznie zadeklarował przyjęcie międzynarodowych standardów i hakowanie oraz piractwo jest w nim zabronione".