Sony w P2P

Koncern fonograficzny Sony Music zawarł z firmą CenterSpan Communication umowę, na mocy której firma ta będzie dystrybuować w Internecie płyty wydawane przez Sony.

Koncern fonograficzny Sony Music zawarł z firmą CenterSpan Communication umowę, na mocy której firma ta będzie dystrybuować w Internecie płyty wydawane przez Sony. CenterSpan zamierza udostępniać pliki audio za pośrednictwem sieci peer-to-peer.

Umowa opiewa na 2 mln USD, tyle bowiem CenterSpan zobowiązała się zapłacić Sony Music za prawa do dystrybuowania nagrań w sieci (firma przekaże również Sony pakiet swoich akcji). Z wypowiedzi rzecznika firmy wynika, że w Internecie zostaną udostępnione również nagrania artystów związanych z innymi wytwórniami fonograficznymi. Nazw tych firm nie podano, wiadomo jednak, że negocjacje w tej sprawie już trwają. Niewykluczone że CenterSpan wprowadzi do oferty również inne materiały audiowizualne, np. filmy i programy telewizyjne.

Zobacz również:

  • Sprawdź najlepsze darmowe oraz przecenione aplikacje na smartfony z Androidem [24.03.2023]
  • Aplikacja Lidl - co daje? Czy warto instalować? Sprawdziliśmy korzyści
  • 9 sposobów na ochronę tożsamości online

Nie wiadomo na razie niestety, kiedy przedsięwzięcie to zostanie uruchomione. Przedstawiciele CenterSpan mówią, iż serwis zostanie udostępniony użytkownikom dopiero gdy zostaną podpisane wszystkie stosowne umowy z dostawcami jego zawartości.