Sony w ramach przeprosin wydłuża ważność kont PS Plus i daje zniżkę na zakupy

Sony spełnia swoją obietnicę i wynagradza klientom niedogodności związane z problemami w dostępie do usługi pod koniec grudnia. Z przedłużenia abonamentu PlayStation Plus i zniżki 10 proc. na wybrane materiały z oferty PlayStation Store, w tym gry, mogą skorzystać również Polacy.

Pod koniec roku usługa internetowa PlayStation Network padła ofiarą ataku hackerskiego. Posiadacze PlayStation 3 i PlayStation Vita oraz konsumenci, którzy wybrali konsolę PlayStation 4 zamiast Xbox One mieli w czasie Świąt Bożego Narodzenia problemy z rozgrywkami multiplayer i z dostępem do PlayStation Store.

Przerwa w dostępie do usług PlayStation Network, w tym sklepu z cyfrowymi kopiami gier będąca wynikiem ataku informatycznego na Sony przedłużała się. Gracze byli tym faktem bardzo rozgniewani. Japońska firma niedługo później postanowiła teraz wynagrodzić swoim klientom to, że doświadczyli problemów i teraz spełnia swoją obietnicę.

Zobacz również:

  • Darmowe gry na PC, PlayStation oraz Xbox. Sprawdź najnowsze okazje [15.10.2021]
Sony w ramach przeprosin wydłuża ważność kont PS Plus i daje zniżkę na zakupy

Zniżka 10 proc. na zakupy w PlayStation Store dla wszystkich klientów

Użytkownicy PlayStation Store mogą skorzystać teraz przez ograniczony czas z kodu zniżkowego, który pozwoli im uzyskać 10 proc. zniżki na zakupy. Niestety, promocja nie obejmuje m.in. muzyki, materiałów wideo, gier w przedsprzedaży oraz abonamentu PlayStation Plus. Nadal można zakupić do poniedziałku 26 stycznia mnóstwo gier za 90 proc. ich wartości.

Oprócz tego wszystkim klientom Sony, którzy mieli w czasie awarii aktywny abonament PlayStation Plus, przedłużono jego czas trwania o dodatkowe pięć dni. Dokonane zostało to automatycznie i nie wymaga żadnej dodatkowej akcji ze strony konsumenta.